Міністерство освіти і науки РФ більше не нагороджуватиме школярів, які закінчили школу на “відмінно”, золотими і срібними медалями. Натомість цього учням видаватимуть тільки атестати.
Закон “Про освіту”, що набув чинності з 1 вересня, не передбачає нагородження школярів медалями.
Раніше золота медаль надавала школярам пільги при вступі до вишів, але в 2010 р. на території сусідньої держави їх вирішили скасувати.
“Сьогодні на золоті та срібні медалі університети не зважають, а тому їх почали видавати у великій кількості. Ця обставина дискредитувала в очах громадськості цю почесну колись відзнаку”, – зазначили у відомстві.
Уже наступного року випускники 11-х класів у Росії, які закінчили навчання на “відмінно”, отримуватимуть червоні дипломи. Решті учнів перепаде атестат синьо-блакитного кольору.
Хоча деякі освітяни вказують на важливість такої нагороди, як золота медаль. “Такі знаки (медалі) повинні давати певний статус людині, яка отримала її. Ось у нас в університеті видають спеціальні статуетки кращим випускникам. Адже людина йде з цією відзнакою по життю і потім буде показувати її дітям і онукам. Є традиції, які треба все-таки залишати. Ця – одна з таких” , – вважає ректор РЕУ ім. Плеханова Віктор Гришин.
У свою чергу начальник Центрального окружного управління освіти РФ Геннадій Мокринський зазначає: “Розлучатися з нею не шкода. Це така ностальгія за минулими часами… Медаль може бути важливим елементом, тільки якщо в самій родині ціле покоління медалістів”.
За матеріалами: Известия