Досліджено Х-хромосоми 25 тисяч жителів Північної Європи - 1379253834 idealnyy rost dlya muzhchin i zhenschinУчені проаналізували поширену генетичну варіацію в Х-хромосомі майже в 25 тисяч жителів Північної Європи. Виявилося, вона пов’язана з відмінністю в деяких характеристиках статей, а саме – зі зростом.

“У жінок 2 копії Х-хромосоми, а у чоловіків – тільки одна. Було встановлено: генетичний варіант, близький до гену ITM2A, важливий для розвитку хрящової тканини, частіше поширений серед людей, чий зріст нижчий за середній”, – йдеться в повідомленні вчених з університету Гельсінкі.

Подвійна порція генів Х-хромосоми у жінок може спричинити проблеми в процесі розвитку. Щоб цьому запобігти, працює система пригнічення однієї з двох копій Х-хромосоми в клітині.

Вчені зрозуміли, що варіант, пов’язаний із зростом людини, розташовується поруч із геном, здатним уникнути роботи системи пригнічення.

Оскільки обидві копії ITM2A зберігають свою активність, у жінок рівень експресії цього гена значно вищий. В результаті їх зріст менший, аніж у представників сильної статі.

За матеріалами: Подробности

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *