Директор школи має керуватись принципами людиноцентризму - 1392882180 008Директори шкіл Черкас систематично підвищують фаховий рівень для забезпечення інноваційного розвитку сучасного освітнього процесу. Днями відбувся семінар у форматі «Панельна дискусія», під час якого обговорювали питання менеджменту та лідерства в освіті.

Із науковими доповідями виступили кандидат педагогічних наук, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Марина Бакланова і кандидат педагогічних наук, директор гімназії № 9 Ірина Топчій. Свій погляд на управлінську діяльність керівника навчального закладу озвучили начальник управління освіти Євген Степко та заступник начальника управління Ірина Тетьора.

Психологічний аналіз діяльності менеджера та лідера провела завідувач ЦППСР Олена Пащенко. Директори шкіл Руслан Ткалич, Ірина Зганяйко, Геннадій Скирда переконували присутніх у тому, що сучасний директор має гармонійно поєднувати у своїй практичній діяльності якості менеджера та лідера. Головне, щоб при цьому всі дотримувались принципу людиноцентризму, а не перегонів за надуманими показниками та успіхами.

Резюмуючи висловлені думки, голова асоціації керівників шкіл Черкас, директор спеціалізованої школи № 28 Тетяна Скорик зазначила, що ефективним керівником можна вважати такого, який забезпечує відповідність критеріям оцінювання школи як освітньої організації, де учні досягають високих результатів у тестах на визначення базових умінь і навичок, дотримуються моральних і етичних норм, мають умови для самовираження, а також позитивний емоційний і задовільний фізичний стан.

На семінарі були присутні завідувач міського методичного кабінету Інна Косенкова та її заступник Тамара Хижняк. Насамкінець Олена Пащенко запропонувала директорам анкету, за якою можна визначити, на скільки відсотків директор є менеджером і лідером. Результати керівників, які зголосились їх оприлюднити, показали, що директори на 60–70 % лідери.

Також на заході з нагоди 25-річчя виведення військ з Афганістану директору школи № 15 Анатолію Жгиру, воїну-інтернаціоналісту, було вручено грамоту Черкаської облдержадміністрації.

За матеріалами: Нова доба

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *