Чому курсор миші нахилений на 45°, пояснюють експерти - 21697Відвідувач сайту запитань-відповідей поставив, на перший погляд,  дивне запитання: а чому всі курсори в усіх операційних системах трошки «криві», тобто мають певний нахил, а не вказують прямо? Справді, чому  курсор не розташовується вертикально, адже це найзручніше для виділення тексту та інших завдань?
Йому відповідає експерт, добре знайомий з історією комп’ютерної техніки. Він підтверджує, що винахідник миші Дуглас Енгельбарт справді зображував курсор у вигляді стрілки вгору, як найбільш логічний варіант виділення.
Однак графічний інтерфейс операційної системи на практиці першою у світі реалізувала компанія Xerox, а саме – її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center. Зокрема, курсор описаний у документі від 1981 року, що перераховує характеристики XEROX PARC, першого в історії комп’ютера з графічним інтерфейсом користувача.

При проектуванні цієї машини виявилося, що через низьке розширення дисплеїв того часу неможливо створити з пікселів нормальний вертикальний курсор маленького розміру. Вирішено було не збільшувати розмір покажчика, а замість цього злегка повернути його, щоб одна грань була вертикальною, а друга нахилялася на 45°.

Минуло понад 30 років, з’явилися дисплеї з високою роздільною здатністю, але традиція зображувати курсор нахиленим на 45° збереглася.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Чому курсор миші нахилений на 45°, пояснюють експерти”
  1. думаю, что бы от края курсора было видно вертикальную линию во время выделения или рисования.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *