Гаджети: корисні чи шкідливі? - imagСучасні діти вже з раннього віку дуже добре знаються на різних технічних приладах: телефонах, смартфонах, планшетах, ноутбуках тощо. Однак багатьох батьків непокоїть питання, чи треба обмежувати дитину у використанні гаджетів. Адже, з одного боку, є думка, що сьогодні не можна без них обійтися, а з іншого – що треба стримувати такий ранній it-розвиток дитини. Істина, як завжди, десь посередині.

Використання гаджета може бути корисним, якщо батьки доберуть правильні програми для дитини. Адже будь-яка позитивна інформація принесе їй нові знання. Наприклад, для дошкільнят є ігри, які допоможуть навчитися читати і рахувати. Гаджети дають можливість швидко знаходити інформацію й опановувати новими навичками (надсилати електронні листи, малювати в спеціальних програмах, користуватися відеозв’язком) – і в цьому, без сумніву, їх перевага.

Але щоб гаджети були тільки корисними, слід неодмінно дотримуватися балансу. Електронні прилади мають доповнювати життя дитини, а не замінювати його. І ще одне важливе правило: бажано не залишати дитину наодинці з гаджетом. Батьки повинні відповідально контролювати всі дії дитини з гаджетом, забезпечувати відповідний контент, а не пускати цю справу на самоплин.

Крім того, не можна дозволяти дитині грати на планшеті під час їжі, виконання шкільних завдань або розмови з дорослими. Інакше реальна взаємодія дитини з іншими людьми підмінятиметься віртуальною. Не можна допускати, щоб дитина отримувала емоції виключно через гаджети. Для цього батьки самі повинні приділяти дитині достатньо уваги та захоплювати її цікавими заняттями (спорт, різні секції, походи в кіно, вивчення мов). Що більше дитина зайнята тим, що їй подобається, то менше в неї часу на безглузді стрілялки.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *