Смертна кара: за і проти - 140221 000821 лютого в Національному університеті державної податкової служби України під час науково-практичного студентського круглого столу «Смертна кара: всі за і проти» обговорили найактуальніші теоретичні і практичні проблеми сучасного стану в Україні з приводу зміни покарання за вчинення особливо тяжких злочинів.

Порушили питання ґенези смертної кари; морально-етичних, релігійних, економічних і правових аспектів смертної кари в Україні; зарубіжний досвід застосування подібних крайніх методів покарання; превентивної функції смертної кари.

До складу президії увійшли: заступник декана з наукової роботи Леся Нікітіна, заступники завідувача кафедри кримінального права, процесу та криміналістики – з наукової роботи Любов Омельчук і доценти Оксана Сіренко і Наталія Потомська.

Нині смертна кара застосовується в 78 країнах, щорічно кількість страт у світі становить близько 1 500. Але ж є й інший бік цього питання: у 105-ти країнах світу від смертної кари відмовилися зовсім. Власне, досліджено, що рівень злочинності у країнах, де смертна кара є узаконеною, значно перевищує рівень злочинності у країнах, де її заборонено.

«В Україні активно обговорюють відновлення смертної кари. Хоча нелегко дати однозначну відповідь на запитання: «Ти за смертну кару чи проти неї?». Адже природа подарувала право на життя кожному. У Божих заповідях це право заявлено двома словами: «Не вбий!». То чи має право хтось зазіхати на найдорожче в цьому світі – життя людини?», – зазначила Леся Нікітіна.

Після обговорення найактуальніших теоретичних і практичних проблем кваліфікації особливо тяжких злочинів і становлення міри покарання учасників круглого столу нагородили сертифікатами й грамотами за кращі доповіді.

Автор: Ксенія Палієва

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *