25 лютого на базі Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся «круглий стіл» на тему «Освіта для сталого розвитку. Впровадження проекту в школах області». У роботі «круглого столу» взяли участь директори загальноосвітніх навчальних закладів області, працівники Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, тренери інституту.

Проект має на меті навчити учнів умінь і навичок будувати власне життя та життя сім’ї, а також місцевої громади з урахуванням потреб сталого розвитку шляхом розробки та запровадження в практику діяльності загальноосвітніх шкіл і дошкільних закладів освіти України нового напрямку. Проект спрямований на формування у громадян України сталого екологічного стилю повсякденного життя в домашньому господарстві, школі та місцевій громаді. Такий спосіб життя передбачає зменшення викидання сміття й витрат сировини, раціональне споживання енергії та води, збільшення частки екологічних продуктів у щоденних покупках тощо.

Викладається курс у 56 школах області, 102 вчителі вже пройшли тренінг.

Під час «круглого столу» учасники ознайомились з поняттям стійкого розвитку, змістом навчального курсу «Уроки для сталого розвитку» та методикою викладання.

За словами члена-кореспондента Академії наук України, доктора педагогічних наук, професора, керівника проекту Олени Пометун, курс повинен навчити учнів жити і діяти найоптимальнішим способом у складному навколишньому світі. І рухатись вони мають уперед значно швидше, ніж вчителі.

Проект «Освіта для сталого розвитку» розпочав роботу в області в березні 2013 року. Він розрахований на 2013 – 2015 роки. Проект реалізується благодійною організацією «Вчителі за демократію і партнерство» та Міжнародною організацією «Глобальний план дій» (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).

За матеріалами www.vin.gov.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу