0 503
Про Острог дізнались у Німеччині 22 Червня, 2012 Педагогічна Преса

У Центрі вивчення історії та культури Центральної та Східної Європи (Лейпцігський університет, Німеччина) відбувся Міжнародний семінар «Практика соціальної реформи: релігія, благодійність та суспільні рухи (1850 — 1939 рр)», – повідомляє прес-служба Національного університету “Острозька академія”.

Науковий захід зібрав понад 20 учасників з Німеччини, Австрії, Швеції, Сполучених Штатів Америки, Польщі, Росії та України. Острозьку академію на семінарі представляв старший викладач кафедри релігієзнавства Михайло Якубович, який виступив із доповіддю на тему: «Мусульманська релігійність у Другій Речі Посполитій (1918 — 1939): виміри суспільного розвитку».

– Моя тема стосувалася суспільних перетворень у середовищі литовських татар, які ще з чотирнадцятого століття мешкали на теренах Литви, Польщі, Білорусі та України. У міжвоєнний період ця меншина налічувала майже 10 тисяч осіб. А в 1936 році польська влада навіть офіційно визнала Мусульманський релігійний союз та надавала  підтримку ісламським громадам. У своїй доповіді чимало уваги я приділив і острозькими татарам, які також входили в цю спільноту, — розповідає учасник семінару з Острозької академії.

За словами Михайла Якубовича, аудиторію зацікавив ще й історичний контекст, зокрема чимало прикладів релігійної толерантності, досягнутої на Волині зусиллями роду князів Острозьких.

Нагадаємо, до Другої світової війни в Острозі мешкала чимала татарська громада, була і мечеть. Одна з вулиць міста досі має назву «Татарська».

За матеріалами takeinfo.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *