Учені вперше змогли відновити слух - images 99Британські вчені з Шеффілдського університету вперше змогли відновити слух (частково відновити нервову тканину, через яку в мозок надходять звукові сигнали) за допомогою стовбурових клітин.
“Вчені проводили експерименти на піддослідних мишах, а на людях цей метод може бути використаний дуже нескоро. Однією з головних проблем при подібному лікуванні людей може стати доставка необхідних клітин в ту частину вуха, де вони потрібні, проте проведені дослідження показують, що в майбутньому вчені навчаться виправляти деякі види глухоти, а це надзвичайно важливо для мільйонів людей”, – сказано в повідомленні.
Вчені вибрали мишей-пісковиків, оскільки, на відміну від звичайних мишей, вони сприймають звуки в тому ж діапазоні, що й людина, тобто в діапазоні високих частот.
У своїй роботі дослідники використовували стовбурові клітини, отримані ними від людського зародка. Потім, щоб спонукати їх трансформуватися в клітини слухового нерва, до них додавали хімічний розчин, і вводили у внутрішнє вухо 18 глухим мишам.

У результаті після 2,5 місяця в мишей спостерігалося підвищення гостроти слуху, що в підсумку становила 45 % від нормальної. Приблизно третина тварин дуже добре реагувала на подібне лікування, в окремих випадках слух відновився до 90 % від норми, але ще третина мишей майже ніяк не відреагувала на лікування.

За матеріалами сайту golos.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *