Стримане освітлення допомагає ухвалити раціональні рішення — вчені - images 100Виявляється, людські емоції — позитивні або негативні — найбільш гостро відчуваються за яскравого освітлення.
«Дослідження показують, що в сонячні дні на фондових ринках відзначається більш оптимістичний настрій у людей, тоді як похмурі дні можуть стати причиною сезонного афективного розладу», — повідомляє Елісон Цзін Сюй, доцент кафедри менеджменту в Університеті Торонто.
«Однак, попри результати цих досліджень, ми виявили, що саме в сонячні дні люди найбільше схильні до депресії», — розповідає доцент, посилаючись на дані про кількість самогубств, піки яких припадають якраз на весну і літо, коли сонце найбільш активне. 
Для нового дослідження, опублікованого в журналі Consumer Psychology, дослідники Північнозахідного університету попросили учасників за умов різної освітленості оцінити такі речі, як ступінь гостроти соусу для курки, агресивність вигаданого персонажа, привабливість певної людини, сприйняття певних слів, а також смак двох різних соків.
Результати експерименту показали, що за яскравого світла емоції відчуваються більш інтенсивно. За яскравої освітленості учасники досвіду хотіли приправити курку більш гострим соусом, вигаданий персонаж ними сприймався як більш агресивний, а жінка — більш привабливою. Вони почувалися ще радіснішими від похвали та сумнішими від критики. Їм ще більше подобався улюблений сік, і ще більш несмачним здавався інший.
Ефект на наш емоційний стан справляє яскраве світло, що може сприйматися як спека, а вона, у свою чергу, викликає інтенсивні емоції. «Яскраве світло підсилює первісну емоційну оцінку різних предметів, зокрема продуктів і людей», — говорить доктор Сю.
Більшість повсякденних рішень люди приймають за яскравого світла. Таким чином, приглушивши світло, ми зможемо приймати більш виважені рішення і навіть більш успішно проводити переговори.
За словами доцента, маркетологи також можуть взяти собі на озброєння рівень освітлення в магазинах залежно від характеру продукції, що продається. Якщо продаються такі емоційні товари, як квіти або обручки, є сенс зробити освітлення настільки яскравим, наскільки це можливо.
За всією вірогідністю, ефект буде ще сильнішим в сонячні дні близько 12-ї години, а також у південних регіонах, де похмурих днів менше, ніж сонячних, робить висновок експерт.

За матеріалами сайту www.epochtimes.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *