0 630
Померла мама першої в світі дитини з пробірки 21 Червня, 2012 Педагогічна Преса

У Брістолі в середу поховали Леслі Браун (Lesley Brown) – першу в світі жінку, яка народила “дитину з пробірки”.

Подружжя Браун протягом дев’яти років безуспішно намагалися зачати дитину. У 1976 році Леслі дізналася про експериментальну методику лікування безпліддя, яку розробили лікарі Роберт Едвардс (Robert Edwards) і Патрік Стептоу (Patric Steptoe) – екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). За словами Леслі, вона так хотіла мати дитину, що готова була на все.

В експерименті брали участь кілька жінок, але Браун завагітніла першою. 25 липня 1978 вона народила доньку Луїзу – першу в світі дитину “з пробірки”. Молодша дочка Леслі Браун – Наталі – також народилася завдяки екстракорпоральному заплідненню. Пізніше в сім’ї Браунів з’явилися п’ять онуків.

Творець технології ЕКЗ, лауреат нобелівської премії Роберт Едвардс захистив кандидатську дисертацію з розвитку ембріонів у мишей, відтак присвятив життя вивченню проблем людського запліднення. Едвардс був першим науковцем, чий експеримент із запліднення яйцеклітини in vitro був успішним – це сталося 1967 року в Кембриджі. В середині 70-х років минулого століття Едвардс і його колега Стептоу почали  дослідження зі створення штучної вагітності.

Процедура ЕКЗ охоплює кілька  етапи. Спочатку пацієнтці за допомогою гормональних препаратів стимулюють суперовуляцію, так у жінки дозріває не одна, а кілька яйцеклітин. Потім яйцеклітини виймають і вміщують у культуральне середовище.

Запліднення відбувається двома способами. У першому – при інсемінації in vitro – до яйцеклітин додають суспензію сперматозоїдів. Другий спосіб – інтрацитоплазматична ін’єкція – сперматозоїди вводять в яйцеклітину за допомогою мікрохірургічних інструментів. Через 2 – 5 днів після запліднення яйцеклітини переносять у матку. Відсоток успішності операції невеликий — 25.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *