– Вони не кардинальні, але ми щорічно вдосконалюємо змістову частину тестів, – розповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева. – І цього року, наприклад, деякі зміни відбулись у тестах з історії України та всесвітньої історії. Дещо скорочено кількість завдань – із 60 до 55, але зменшено й час на їхнє виконання. Якщо раніше тест виконувався протягом 150 хвилин, то цьогоріч відводиться 135.
Зменшено й кількість завдань у тестах з фізики – з 36 до 34. Зокрема, за рахунок того, що більшу частину тестових завдань орієнтовано не на вибір однієї правильної відповіді (були нарікання викладачів ВНЗ, що таку відповідь можна вгадати).

– Щоб дистанціюватись від цього, ми даємо більше завдань у відкритій формі з короткою відповіддю, – зазначила Ірина Павлівна. – Тобто не тих, де потрібно вгадувати, а таких, де доведеться міркувати.
Поліпшили й тести з іноземної мови – вдосконалили критерії оцінювання власного висловлювання. Кількість комунікативних ситуацій, які потрібно розбирати при виконанні тесту з іноземної мови, скорочено із чотирьох до трьох. Фахівці вважають, що це підвищить якість тесту.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу