Зміна генотипу дітей може врятувати їх від спадкових хвороб батьків - sdfd1У сучасному науковому світі дедалі більших масштабів набуває генетична модифікація. І, здається, новітні технології поширюються вже не тільки на рослин, а й на людей. Так, американські генетики хочуть змінювати генотип дітей, щоб рятувати їх від спадкових хвороб батьків.

За повідомленням The New York Times, нині управління США з контролю продуктів харчування і ліків вивчає можливість дозволу змінювати ДНК дітей у зародку. Цю технологію експерти називають «маніпуляцією мітохондріями». Її суть полягає в тому, що з яйцеклітини чи ембріона жінки, яка має спадкову хворобу, видаляють ядерний матеріал і пересаджують у здорову яйцеклітину або ембріон донора. Унаслідок цього дитина народжується здоровою і має гени трьох людей: батька, матері та донора.

Завдяки цьому методу навіть хворі батьки можуть народжувати здорових малюків. Лікарі ще пропонують застосовувати цей метод у випадку безпліддя через вік.

Експерти наголошують, що технологія генетичної модифікації людей має слугувати тільки медицині і в жодному разі не дійти до зміни зовнішності майбутніх дітей. «Мета – благородна, але методи дуже проблематичні через медичні ризики та наслідки для суспільства, – зауважує директор організації Center for Genetics and Society Марсі Дарновскі. – Адже є небезпека скотитися до експериментів на людях і високотехнологічної євгенетики».

Отож, як далеко вдасться зайти в питанні генної інженерії людей? Питання поки що відкрите.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *