Вчені з Данії та Китаю показали, що електронний мікроскоп можна використовувати для малювання на аркуші графена довільних за формою структур. Для створення написів на аркуші одноатомного вуглецю дослідники використовували пучок електронів трансмісійного мікроскопа з енергією в 300 кілоелектронвольт. При потраплянні на графен заряджені частинки вибивають з нього окремі атоми вуглецю, в результаті чого в листі утворюються вільні валентні зв’язки. Ці зв’язки заповнюються вільними атомами з вакууму, в якому знаходиться зразок – на аркуші утворюється доріжка, що відрізняється від навколишнього вуглецю структурою та електронними властивостями.

У ході роботи дослідникам вдалося прокреслити на графені лінії, що нагадують за формою літери «N» і «?». Діаметр пучка електронів, які використовувалися для малювання, склав 2-3 нанометра. За словами вчених, у майбутньому вони сподіваються зменшити його до розміру окремих атомів.

Вчені розглядають графен як один з найбільш перспективних матеріалів для електроніки через його унікальну провідність, міцность і тонкість. Тим не менш, до цих пір однією з найважливіших проблем його використання є складність надання матеріалу властивостей напівпровідника. Для цього матеріал потрібно помістити на підкладку з нітриду бору.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *