Маріонеткова влада у Криму продовжує прибирати до рук державну власність України. Зазіхнула вона і на такий ласий шматок нерухомості, як навчально-оздоровчий табір “Політехнік-1” в Алушті.

Директор табору, доцент Інституту архітектури “Львівської політехніки” Микола Бродський розповів, що ця база практики, навчання й оздоровлення студентів і викладачів з’явилася в Алушті в 1956 році. Її споруджували за кошти і силами колективу університету. Нині – це комплекс споруд, що може прийняти за зміну понад 300 відпочивальників. Її балансова вартість — майже 40 мільйонів гривень. Під цими спорудами — 5 гектарів дорогоцінного кримського узбережжя. А ще – 0,4 гектара пляжів.

Нині на базі працюють 14 осіб обслуги. Микола Бродський попросив їх переселитися у табір, щоб запобігти мародерству. “Наразі, — розповідає директор, — нас ніхто, так би мовити, за горло не бере, але непроханих гостей можна очікувати у будь-яку хвилину. Нова влада не може одночасно проковтнути всю власність…”.

Подальшу долю табору вирішують міністерства спорту і туризму Російської Федерації і керівники самопроголошеної Республіки Крим.

“За наш табір можна ще поборотися!”, — вважає Микола Бродський, посилаючись на прецедент 1991 року, коли після розпаду СРСР в Алушті, в незалежній Україні, продовжували діяти оздоровчі табори кількох московських інститутів, зокрема енергетичного та авіаційного. З ними львівські політехніки завжди мали дружні стосунки. До речі, архітектори університету безоплатно виконали чимало проектних робіт для мерії Алушти.

Колектив Львівської політехніки мав би ініціювати звернення академічної спільноти до провідних університетів Росії про збереження на території Криму баз відпочинку навчальних закладів України. Але у справедливість маріонеткової влади мало хто вірить. На нещодавній конференції трудового колективу політехніки вирішили звернутися до Міністерства освіти і науки України з проханням домагатися в міжнародних арбітражних судах відшкодування матеріальних збитків, пов’язаних із можливою втратою табору відпочинку в Криму.

А тим часом підготовчі роботи до відкриття відпочинкового сезону в Алушті призупинено. Бригаду робітників з університету перевели до іншої бази відпочинку “Львівської політехніки” — в селище Коблево, що під Одесою.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу