Освітні права національних меншин, як і дотепер, будуть захищені. Підручники і надалі видаватимуть усіма мовами національних меншин. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський на зустрічі з представниками Консультативного Комітету Рамкової Конвенції Ради Європи про захист національних меншин.

Під час зустрічі обговорено важливість освіти, яка за сьогоднішньої нестабільної ситуації в Криму, стала стабілізуючим чинником у питаннях міжнаціональних відносин в Україні. Павло Полянський ознайомив із рішеннями, що вже втілені для того, щоб освітні права національних меншин й надалі були захищеними, а також розповів про розробку додаткових стратегій, які гарантуватимуть їм ці права і в майбутньому.

Було наголошено, що МОН продовжує забезпечувати освітні права всіх громадян держави в усіх регіонах України. Зокрема, попри обмежений бюджет, підручники російською, кримськотатарською, угорською, молдовською та іншими 4 мовами друкуватимуть і надалі.

Зважаючи на теперішню ситуацію в Криму, Міністерство готове до прийняття оперативних рішень, щоб гарантувати освіту всім громадянам, зокрема національним меншинам. МОН уже ухвалив низку рішень, щоб спростити переведення учнів і студентів із Криму до інших навчальних закладів України та уможливити їх зарахування за спрощеною процедурою. Також випускники кримських шкіл отримають атестати про повну загальну середню освіту.

Насамкінець Павло Полянський привернув увагу єврочиновників до проблеми збереження на півострові в умовах тимчасової окупації шкіл із кримськотатарською та українською мовами навчання. Закриття окупаційними структурами таких шкіл, за словами заступника міністра, фактично означало б утиски освітніх і громадянських прав кримчан на вибір мови навчання й, у разі, якби таке сталося, потребувало б не лише різкої реакції з боку України, але також і з боку Ради Європи.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу