Британські студенти створили перший у світі 3D-принтер для "друку" посуду - 86914Студенти з Брістольського університету під керівництвом професора Стівена Хоскінса створили принтер для тривимірного друку, що працює з глиною. Цей принтер здатний створювати повноцінну заготовку для термічної обробки, яка згодом стане знайомою нам керамічною чашкою, тарілкою або оригінальною статуеткою.

 Близько року тому вже було продемонстровано перший працюючий зразок 3D-принтера.

Принтер бере на себе основне завдання – виготовлення глиняного виробу необхідної первісної форми, щоб потім перейти до подальшого глазурування та вироблення його частин. Перенесення віртуальної моделі у повноцінну глиняну заготовку вимагає  багато часу, проте тепер виробництво фарфорових речей стане доступним навіть удома. Щоправда, габаритний розмір 3D-принтера для кераміки співвідносний із пральною машинкою.

Склад базового матеріалу, яким “друкує” апарат, створив і запатентував той же професор Стівен Хоскінс. Основною є глиняний порошок, який, з’єднуючись шар за шаром, перетворюється на цілісну фігуру. Апарат, на думку його авторів, має привернути до себе увагу дизайнерів і художників, а також великих виробників різних керамічних виробів.

Винахід має не тільки суто науковий характер, але і покликаний принести його творцям дивіденди у вигляді доходу від продажів пристрою. Згодом автори проекту планують зареєструвати власну компанію і відкрити інтернет-магазин. Сам принтер надалі проходитиме модернізацію і зазнаватиме необхідних доопрацювань.

Тепер же пріоритетним завданням для всіх фахівців, зайнятих розробками у сфері 3D-друку, стане створення повноцінного пристрою, що зможе працювати зі склом.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *