Стало відомо, які мультики шкодять розвитку дитини - imagesБагато батьків думають, що дитячі мультфільми нешкідливі і навіть сприяють розвитку дитини. Вчені з університету Торонто стверджують зворотнє.
Такі мультфільми, як Міккі Маус, Вінні Пух та інші, де головними героями є тварини, сприяють гальмуванню розумового розвитку дітей. А все тому, що, на думку вчених, надто сильно розходяться з реальністю, в якій звірі не розмовляють людською мовою і не носять одяг.

Такі книги та мультфільми особливо шкодять дітям віком до п’яти років, у яких ще не сформувалася чітка картина світу. Результат дослідження викликав суперечки між батьками та психологами, оскільки цілі покоління виросли на подібних мультиках, і нічого страшного не сталося. Але факт залишається фактом.

«Мультфільми і книги, де тварини носять одяг і розмовляють людською мовою, негативно впливають на здатність дітей сприймати реальність», – стверджують вчені з університету Торонто.

На підтвердження своїх слів вони опублікували результати такого експерименту: одній групі дітей від 3 до 5 років читали книги про живу природу і показували картинки справжніх тварин, а іншій групі дітей читали казки, де тварини антропоморфні, тобто мають людські риси. Потім психологи провели тести на знання законів природи. Діти, яким читали реалістичні книжки, показали значно кращі результати.

«Ми були здивовані, коли виявили, що навіть старші діти потрапили під вплив «шкідливих» мультиків, – говорять учені. – Ми не забороняємо батькам читати подібні казки своїм дітям , але закликаємо хоч би іноді читати енциклопедії, в яких подається реалістична інформація про тварин».

За матеріалами  deti.mail.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *