Громадська рада при Міністерстві освіти і науки з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями розглянула питання, пов’язані з покращанням духовно-морального виховання учнівської та студентської молоді.

2 квітня відбулося чергове засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. 

Засідання відкрив заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський. У своєму виступі він зазначив, що нова команда міністерства вважає надзвичайно важливою співпрацю з Громадською радою, оскільки налаштована на те, щоб максимально прислухатися і враховувати думку громадськості. У свою чергу представники української громади взагалі та церковних громад зокрема, мають чинити позитивний вплив на процеси, що нині відбуваються в Україні. Тобто формувати громадську думку щодо різноманітних питань суспільного життя, в тому числі і питань, пов’язаних із духовно-моральним вихованням учнівської та студентської молоді та безпосередньо брати активну участь у їх вирішенні.

У результаті розгляду питань, зазначених у порядку денному, члени Громадської ради вирішили звернутись до Міністерства освіти і науки з проханням повернути до інваріантної складової Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів предмет «Етика» та – як альтернативу – курси духовно-морального спрямування; створити робочу групу, яка сприяла б вирішенню сучасних викликів, пов’язаних із підготовкою та перепідготовкою вчителів курсів духовно-морального спрямування у вищих навчальних закладах країни.

Голова ради Володимир Марущенко наголосив на пріоритетній ролі духовного виховання в українському суспільстві та необхідності активізації роботи з батьками щодо ініціювання вивчення курсів духовно-морального спрямування.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу