Науковці провідних країн світу приїхали до Рівного - 00029422 215x135У Національному університеті «Острозька академія» закінчилася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація: мова — культура — особистість». Цьогоріч у науковому заході брали участь представники зі 104 університетів.

Академія Гуманістично-Економічна в Лодзі (Республіка Польща), Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Республіка Білорусь), University of Calgary (Канада), Вармінсько-Мазурський університет (Республіка Польща), Гданський університет (Польща), а також університети Донецької, Київської, Дніпропетровської, Харківської областей — і це ще не повний перелік закладів, представники яких беруть участь у конференції.

«Цього року тема нашої конференції звучить по-особливому актуально, – зауважила під час пленарного засідання декан факультету романо-германських мов Світлана Новоселецька. – Комунікація — це ключ до вирішення будь-яких проблем і конфліктів».

Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. Сковороди Ярослава Сазонова приїхала на конференцію вперше. Науковець наголосила на тому, що такі заходи відіграють неабияку об’єднувальну роль. На її думку, внутрішньої проблеми комунікаціі в Україні немає, однак є велика проблема освіти. Адже громадська позиція кожної людини формується ще в школі, а згодом — в університеті. Тому педагоги мають над чим працювати.

Науковці обговорили когнітивні аспекти міжкультурного спілкування, проблеми лексичної, фразеологічної та фреймової семантики, мовний і мовленнєвий матеріал у його структурній і стилістичній інтерпретації, інноваційні методи формування іншомовної комунікативної культури, професійну іншомовну підготовку в процесі міжкультурної інтеграції, актуальні проблеми сучасного перекладознавства.

 За результатами конференції видано збірник наукових статей.

За матеріалами Відділу зв’язків із громадськістю НУ «Острозька академія»

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *