Білі сукні від Алесдера Томсона, які не вдягне жодна наречена - 14 upload iblock d7d d7d3be6ea6d09c15d4837ffc5f90ac94Білі сукні, які ви бачите на цих фотографіях, настільки красиві та невагомі, що їх легко уявити на стрункій жіночій фігурі. Але всі ці волани і складки, шлейфи і хвилі викарбував із каменю шотландський скульптор Алесдер Томсон.

Томсон почав ліпити ще в інституті, створюючи ренесансні та класичні роботи для своєї дисертації. Він підробляв у торгівлі й водночас навчався в одного американського скульптора. Тоді ж він зацікавився одягом і способами, якими його зображували в мистецтві. Томсон вирішив продемонструвати своє бачення в цьому класичному виді мистецтва. Почав він із драпірувань, потім перейшов на сорочки та футболки. Основною метою майстра було передати легкість і витонченість речі в мармурі. Колекцію з 12 речей він вирішив назвати “Колекція ідентичності”. Для цього він попросив у сім’ї і друзів певні речі, які й використовував як моделі. Чому ідентичність? Томсон вважає, що люди шукають ідентичність у тому, що носять.

Спершу кам’яні речі просто розміщувались на підставках, але згодом Томсон переніс їх на плічки, і це зробило ілюзію більш повною. Багато хто думає, дивлячись на скульптури, що це реальні речі. І насправді – ідентичність повна! Скульптор любить спостерігати за виразами облич людей, які зненацька розуміють, що це мармур. Він отримує величезне задоволення від їхнього потрясіння.

За матеріалами  drunov.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *