22 червня в Державній службі інтелектуальної власності України відбувся круглий стіл, на якому розглядали питання, актуальні як для фахівців державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні, так і для патентних повірених та численних заявників.

Захід, ініційований Українською асоціацією власників товарних знаків, був присвячений питанням функціонування й розвитку баз даних про знаки для товарів і послуг. У роботі круглого столу взяли участь фахівці Державної служби, Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), представники провідних підприємств України, які професійно надають послуги у сфері інтелектуальної власності.

За словами т.в.о. голови Державної служби Володимира Дмитришина, круглий стіл мав на меті посприяти поліпшенню взаємодії центрального органу виконавчої влади з громадськістю задля більш ефективного використання й розвитку патентно-інформаційних ресурсів під час формування та реалізації державної політики в галузі правової охорони інтелектуальної власності.

 – Безперечно, відкритість в інформаційному просторі рухає світ і розкриває масштабність можливостей для кожного, хто цим простором користується. Сьогодні більшість наших баз даних та інформаційно-довідкових систем є відкритими й безкоштовними, – наголосив Володимир Дмитришин. – Але, звичайно, є питання, які потребують ретельного обговорення з громадськістю.

 Президент Асоціації власників товарних знаків Михайло Дубинський подякував Державній службі за можливість проведення круглого столу за такою тематикою.

Він окреслив ті проблемні питання, які постають перед ним та його колегами під час роботи з різними базами даних.

Учасники зустрічі обговорили напрями й можливі ефективні способи співпраці в сфері правової охорони інтелектуальної власності, ознайомились із досвідом роботи з базами даних в інших країнах світу – Фінляндії, Чехії, Німеччині, Австралії, Канаді та Великої Британії.

Фахівцями державної системи правової охорони інтелектуальної власності та патентними повіреними вирішено ретельно проаналізувати чинні законодавчі акти щодо роботи відповідних баз даних, ознайомитися з досвідом роботи закордонних відомств – як позитивним, так і негативним, – а також із сучасними технологіями, які використовуються в різних державах.

Володимир Дмитришин наголосив, що Державна служба активно працює над удосконаленням інформаційно-пошукових систем і баз даних. А ще, за його словами, нині напрям співпраці з громадськістю є пріоритетним для державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

 Пропозиції з удосконалення роботи баз даних й інформаційно-довідкових систем, озвучені в ході конструктивного діалогу учасників круглого столу, отримали свою реалізацію у вигляді конкретних доручень фахівцям структурних підрозділів Державної служби та ДП «УІПВ».

За матеріалами прес-служби Державної служби інтелектуальної власності України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу