На плечах – рюкзаки з підручниками, в руках – мішки зі сміттям - 577de3e401775f05832b79747a47365cШколярі Рогачинської школи на Бережанщині, з ініціативи місцевої сільради та дирекції навчального закладу, разом із депутатами прибрали кілька кілометрів основних доріг, якими ходять на навчання. 

– Наші учні з села Волиці, які через гору ідуть вчитися до Рогачина, неодноразово казали: здалось би прибрати дорогу, бо на ній надто багато сміття, – розповідає вчитель інформатики, сільський депутат Роман Перунов. – Потім виникла ініціатива, щоб учні з різних сіл очистили ділянки своїх маршрутів до школи. Щойно потеп­ліло, старшокласники взялися за роботу…

Місцевий війт Орест Нич подбав про рукавиці, мішки для юних помічників. Одні з них пішли збирати непотріб у напрямку від урочища Кулачівки до Рогачина, інші – від Дубрівки до Волиці.

Ще інші – від сільської пилорами до початку сусіднього села, від склозаводу до мікрорайону Містечка. Сміття було так багато, що мішків не вистачало. Підбирали не стільки упаковки від сухариків і фантики від цукерків, які розкидали їхні ровесники, пластикові пакети, а здебільшого пляшки з-під спиртного. За словами сільського голови, в одному місці, де любителі оковитої робили «привал», надибали півтисячі штук цієї тари. Діти обурювалися: як так можна було?!

На плечах – рюкзаки з підручниками, в руках – мішки зі сміттям - ba3b2bd93a610f5938035b996fca2ec6

– Коли ми обговорювали питання про благоустрій, попередили батьків, що кличемо на толоку дітей без примусу, – розповідає Орест Нич. – Школярі залишилися задоволеними виконаною роботою, запитували, коли ще буде такий суботник. Обов’язково віддячимо нашій юній зміні. А дорослих попросимо, щоб більше не завдавали своїм дітям таких клопотів.

Минулої суботи у навколишніх селах знову була толока, головними дійовими особами якої були діти. Перед прибиранням у видних місцях школярі розвісили оголошення-запрошення, закликали односельців зробити у себе так чисто, як у Європі.

За матеріалами  сайту www.wz.lviv.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *