Шестикласників відправляють до спортзалу - 113Силові тренування оберігають підлітків від розвитку діабету та серцево-судинних захворювань.

Підлітків можна уберегти від виникнення діабету і від проблем із серцем у майбутньому. Для цього достатньо додати побільше силових тренувань у щоденний режим шестикласників. Сильні, треновані підлітки не страждають від метаболічних розладів і мають здорове серце.

Силу м’язів у дослідженні визначали звичайним динамометром. Паралельно медики виміряли, наскільки добре м’язи забезпечуються киснем під час тривалих тренувань. Виявилося, що в сильних підлітків у середньому менша окружність талії, нижчий індекс маси тіла і відсоток жиру в організмі. Усього в дослідженні взяли участь 1400 здорових підлітків у віці від 10 до 12 років.

Додатково в обстеженні вимірювали рівень глюкози в крові, артеріальний тиск і вміст холестерину та тригліцеридів – ці два типи ліпідів збільшують ризик хвороб серця і судин. Лідер групи дослідників Марк Петерсон розповів про результати: «Широко відомо, що індекс маси тіла, малорухливий спосіб життя і брак кардіотренувань пов’язані з ризиком інсульту, діабету та ішемії серця в дорослих. Але наші дані вперше свідчать про велику важливість тренувань, спрямованих на зміцнення серця і тривале прискорення метаболізму в підлітків».

Що сильніший підліток – то здоровіший.

За матеріалами: Уніан

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *