Кращу україномовну гімназію в Криму поспішають зробити російськомовною - 47251Кримська влада поспішає замінити українську мову викладання в місцевих школах російською. Батьки учнів обурені, кажуть: якщо із тисячі учнів перейти на російську хочуть сто, то це не привід позбавляти більшість можливості навчатися рідною, українською, мовою.

Міносвіти Криму заявило про “внутрішню домовленість” перетворити одну з кращих україномовних шкіл півострова – Сімферопольську українську гімназію № 9 – на російськомовну. Підставою для цього називають нібито заяви батьків усього лише 10 % учнів гімназії.

Як заявила міністр освіти Криму Наталія Гончарова, на сьогодні в її відомстві лежать 56 заяв від батьків із проханням змінити мову навчання. “Є також певна кількість заяв і у міському управлінні освіти“, – повідомила вона, відповідаючи на запитання телеглядачів у ток-шоу  на одному із місцевих каналів.

Гончарова повідомила: щойно кількість заяв досягне ста, питання про зміну мови навчання в українській гімназії буде винесено на громадське слухання, а потім – у мерію міста.

Законних підстав для такого рішення немає. “Так внутрішньо ми домовилися”, – пояснила міністр освіти Криму.

“У гімназії сьогодні близько тисячі учнів, – розповідає мама гімназиста. – І навіть якщо серед них знайдеться сто охочих навчатися в російській школі (що дуже сумнівно), це не привід позбавляти більшість можливості навчатися рідною мовою”.

За матеріалами: ZN.UA

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *