Студенти Сходу і Заходу руйнують стереотипи - 14Упродовж трьох тижнів у рамках навчальної та культурної програми Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича приймав студентів зі Східної України: Луганська, Харкова та Дніпропетровська. «Схід і Захід разом» – під таким гаслом відбувалась зустріч студентів на Буковині, яка довела те, що Україна є неподільною, суверенною та єдиною державою.

Кожна група студентів зі східного регіону країни перебувала в ЧНУ п’ять днів. Вони відвідували лекції, ходили на екскурсії по визначних місцях і храмах Чернівецької області, знайомилися з історією й традиціями буковинського краю, спробували себе в народних ремеслах, а також відвідували музеї, театр, насолоджувались  стравами місцевої кухні. Студентів познайомили з роботою факультетів, науковою бібліотекою, ботанічним садом ЧНУ. Особливе враження в гостей залишилось від екскурсії до фортець Хотина і Кам’янця-Подільського. Молоді люди радо прийняли запрошення стати гостями ефіру обласного радіо.

Студенти східних ВНЗ особисто переконалися в тому, що в Чернівцях їх гостинно приймають. Ейфорія від розмаїття вражень, приємна втома від насиченої програми – так гості характеризували те, що залишиться в їхніх спогадах про поїздку до Буковини. Багато гостей зазначили, що хочуть сюди приїхати ще, а, можливо, й навчатися тут у магістратурі. «Навіть сама атмосфера ошатного університету, який увійшов до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, по-особливому налаштовує», – зізнаються вони.

«Такі поїздки насправді дуже важливі для самих студентів – пересвідчившись на власному досвіді, що жодної суспільної ворожнечі не існує, ці студенти вже не дозволять ошукати себе недостовірною інформацією. Дуже важливо, щоб молодь розуміла: міф суспільної ворожнечі нав’язаний штучно, і його треба розвіювати», – вважає проректор із науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Тамара Марусик.

Перебування в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича для студентів завершилося зустріччю з ректором, на якій вони відкрито ділилися своїми враженнями від міста та обмінялися договорами про співпрацю між ВНЗ.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича зазначає: «Для університету це важливо. В якому плані? Університет – це не лише навчальна і наукова структура, вона має й якусь місію – суспільну, виховну й іншу. У зв’язку з останніми подіями в Україні ми вважаємо, що така робота дуже важлива, вона мала б сприяти консолідації суспільства, бо хоч ми завжди кажемо, що Схід і Захід разом, а він, на жаль, далеко не разом, тому нам справді треба робити все для того, щоб Україна була цілісною».

Співпраця налагоджена, контакти між Сходом і Заходом – є. Мета навчально-дозвіллєвої програми досягнена – міфи про ворожнечу між регіонами України розвінчані. І вже є перший результат – 24 квітня до Чернівців приїде студентський театр із Дніпропетровська з постановкою «Великого льоху» Тараса Шевченка, що стане ще одним містком між Сходом і Заходом України.

За матеріалами: Прес-центр ЧНУ ім. Ю. Федьковича

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *