Днями на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулась перевірка знань керівників і спеціалістів органів управління освітою, вищих навчальних закладів із питань безпеки життєдіяльності Полтавської та Сумської областей за участі фахівців Міністерства освіти і науки України.

На підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013р. № 991 постійно діюча комісія перевірила рівень знань із питань безпеки життєдіяльності стосовно знання законів, нормативних актів з охорони праці, здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільного захисту, гігієни праці, виробничої санітарії, поводження в надзвичайних ситуаціях, профілактики побутового травматизму. 

До складу комісії увійшли: голова Постійно діючої комісії МОН України з перевірки знань посадових осіб і спеціалістів з безпеки життєдіяльності, головний спеціаліст із безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки України Григорій Гребницький і заступник голови Постійно діючої комісії МОН України з перевірки знань посадових осіб і спеціалістів з безпеки життєдіяльності Микола Васильчук, начальник служби охорони праці Міністерства освіти і науки України, провідні спеціалісти пожежного нагляду, цивільного захисту управління ДСНС України.

Григорій Гребницький прозвітував за 2013 рік і перший квартал 2014 року щодо ситуацій, які склалися навколо нещасних випадків і травматизму в Україні. «Сумна констатація: масштаби смертей від нещасних випадків та отриманих трав у нашій країні втричі перевищують такі самі показники в країнах Європи, – зазначив Григорій Гребницький. Окрім того, за словами представника МОН, нині Україна посідає 5 місце у списку з 40 країн Європи за показниками смертності в результаті дорожньо-транспортних пригод.

Як зазначив начальник служби охорони праці Міністерства освіти і науки України Микола Васильчук, у 2013 році саме Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка став переможцем Всеукраїнського конкурсу з охорони праці серед навчальних закладів МОН України, адже в університеті чітко налагоджена система охорони праці, постійно діють курси підвищення кваліфікації з охорони праці та безпеки життєдіяльності для керівників кафедр і структурних підрозділів. Питання безпеки життя людини відображаються у відповідних розділах дипломних робіт і проектів. За ініціативи ректора Володимира Онищенка ведеться робота з атестації робочих місць викладачів і співробітників ВНЗ Полтавського регіону. Систематична робота здійснюється спеціалістами кафедри охорони праці та лабораторії з охорони праці ПолтНТУ.

За результатами перевірки знань з безпеки життєдіяльності всі учасники отримали відповідні посвідчення.

За інформацією прес-служби ПолтНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу