Міністерство освіти та науки України планує відмовитися від процедури присвоєння підручникам грифів. Скоро затверджена література позбавиться приміток «Затверджено Міністерством освіти і науки України» та «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». 

Про таке повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун на засіданні круглого столу «Книговидання – стратегічна галузь розвитку держави», що відбулося 10 квітня в рамках «Книжкового Арсеналу – 2014».

Перший заступник міністра зазначила, що грифування підручників потребують ті, хто присвячує своє життя науці й планує здобути наукові ступені (доцента, професора). І саме через юридичні підстави для присвоєння грифів цю процедуру варто скасувати.

Окрім цього, було заявлено, що в Міносвіти працюють над розширенням правового поля для споживачів освітніх послуг (викладачів, учнів і студентів), аби в них була можливість обирати підручники на власний розсуд.

За словами Інни Совсун, міністерство вже підготувалось до розробки нових стандартів друкування підручників та освітніх матеріалів. Фахівці також готові до співпраці з видавництвами та майстрами видавничої справи для втілення новітньої стратегії в реальність. Адже новації потребують повного перезавантаження існуючої системи, зокрема й на концептуальному рівні.

Нагадаємо, що 8 квітня у Верховній Раді було ухвалено законопроект про вищу освіту, за яким було скасовано науковий ступінь кандидата наук і впроваджено два нові – доктора філософії (PhD) та доктора наук.

Ірина Жуковська

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу