Травма голови, пережита в дитячому віці, часто призводить до того, що в людини надалі виникають проблеми з налагодженням зв’язків у колективі. Такі результати дослідження фахівців Університету Бригама Янга.

Дослідження проводили протягом трьох років. Зрештою фахівці встановили, що найчастіше травми відбувалися в результаті дорожньо-транспортних пригод. Саме в ДТП більшість досліджуваних добровольців отримали пошкодження певних зон мозку. Ці ділянки мозку пов’язані з тим, чи буде в людини багато друзів. При цьому зовні подібні пошкодження ніяк не проявляються. Однак можливе виникнення проблем із пам’яттю, а цей чинник дуже важливий у спілкуванні.

У дослідженні брали участь здорові і діти з травмами лобової частини кори головного мозку. Експерти порівняли соціальне життя та здатності до мислення в цих груп дітей. Для цього неврологи провели МРТ-сканування, що дало змогу оцінити стану мозку. Крім того, були опитані батьки дітей.

У результаті було доведено, що соціальне відчуження і психічний дискомфорт пов’язані між собою як поєднання короткочасної пам’яті та швидкості опрацювання інформації.

Це пояснюється тим, що під час соціальної взаємодії з іншими людьми людині доводиться обробляти те, що говорить співрозмовник, і одночасно з цим вловлювати та розшифровувати невербальні сигнали. Для адекватної реакції треба запам’ятовувати цю інформацію.

Отриманий результат цього дослідження допоможе вченим зрозуміти, яким чином можна виправити ситуацію за рахунок впливу на мозок.

За матеріалами  www.unn.com.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу