Вчені визнали папірус із згадкою дружини Ісуса оригіналом - a05266cc13eЯк стало відомо, вчені Массачусетського технологічного інституту, Гарвардського та Колумбійського університетів заявили, що стародавній папірус, у якому міститься згадка про дружину Ісуса, не підробка. Повний текст дослідження авторів доступний на сайті журналу Harvard Theological Review.

Фрагмент стародавнього папірусу розміром 4 на 8 сантиметрів, у якому міститься згадка про дружину Ісуса, містить запис коптською мовою. В одному місці запису можна прочитати «Ісус сказав їм: «Моя дружина…», в іншому ? «Вона може бути моїм учнем».

Сучасний аналіз папірусу, чорнила, почерку й особливостей коптської мови того часу показують, що знахідка справді є давньою.

Повідомляється, що папірус досліджували методами радіовуглецевого аналізу, а чорнило ? з допомогою рамановської спектроскопії. Сам папірус порівнювали з фрагментом Євангелія від Іоанна. Імовірно, вік знахідки ? II-IV століття нашої ери. Текст запису містить багато граматичних помилок, що дає змогу припустити наявність у її автора лише початкової освіти. Знахідка змушує по-новому поглянути на багато питань релігійної етики, зокрема на проблематику целібату в католицтві.

За матеріалами сайту news.vn.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *