До вищих медичних навчальних закладів уже переведено 217 студентів із Кримського державного медичного університету імені С.І. Георгієвського. Із них понад дві третини (170 осіб) навчаються за державним замовленням.

Переважно студенти переводяться до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Запорізького державного медичного університету та Одеського національного медичного університету. Серед тих, хто виявив бажання залишити кримський виш, є як вихідці з материкової України, так і кримчани, зокрема кримські татари, які бажають одержати українські дипломи державного зразка.

Вищі медичні навчальні заклади невідкладно вирішують усі питання, що виникають у процесі переведення, та приділяють студентам максимум уваги. Приємно відзначити значну роль у цій роботі студентського самоврядування. Активно працюють «гарячі» телефони МОН та МОЗ України, що дає змогу оперативно забезпечувати студентів та їхніх батьків необхідною інформацією та допомогою. На «гарячі» лінії вже надійшло понад 700 звернень із питань переведення.

Також розпочався процес переведення до інших вищих навчальних закладів МОЗ України лікарів-інтернів, які проходили очні цикли підготовки на факультеті післядипломної освіти Кримського державного медичного університету.

На сайті Центру тестування МОЗ України розміщено роз’яснення щодо порядку складання студентами Кримського медуніверситету ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок». Для них в українських медичних вишах розроблено індивідуальні графіки навчання з метою якнайшвидшої ліквідації академічної різниці.

Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій особисто звернувся до ректорату Кримського медуніверситету щодо необхідності видачі українських дипломів всім охочим студентам, які цьогоріч закінчують виш.

МОЗ України і надалі здійснюватиме постійний моніторинг процесу переведення до медичних вузів України студентів з АР Крим з метою їх підтримки та оперативного вирішення проблемних питань. Відповідні доручення міністерства отримали усі вищі медичні та фармацевтичні навчальні заклади, медичні коледжі та училища.

За матеріалами сайту  portal.lviv.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу