«Як я руйнувала імперію». Сенсація Книжкового Арсеналу - kjhuКнижковий Арсенал – 2014 видався багатим на сенсації. Але найгучнішою новинкою можна сміливо називати книжку дитячої письменниці Зірки Мензатюк «Як я руйнувала імперію».

Ця повість є поглядом на розпад Радянського Союзу очима 13-річної дитини. А заразом і зворушлива історія дорослішання в такий буремний час.

Революційність твору не лише в його темі. Головною особливістю видання є його аудиторія: книга розрахована не на дорослих. І, фактично, є першою спробою обговорення проблеми диктатури і тоталітаризму з дітьми.

Не менш особливим є й наповнення повісті.

Загалом «Як я руйнувала імперію» є доробком різноплановим. Бо, з одного боку, це оповідання про перші і наївні спроби боротьби з системою монолітної державної машини. А з іншого – докладна ілюстрація того, яким було життя в той час. Причому це не мітинги й політика, як можна припустити, судячи із назви книги, а феномени буденні: дефіцит, синюшні тушки бройлерів, телефони-автомати тощо. 

Книжка побачила світ на початку 2014 року. Але Зірка зізнається, що ідея народилася давно. Зимові події лише прискорили процес. І подарували ідею для обкладинки.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *