На початку травня в садибі Мсциховського (с. Селезнівка Луганської області) відбудеться фестиваль-дослідження «АртПоле». Цьогорічний захід продовжить добру традицію вивчення культурної спадщини України. Зокрема мови, музики і ландшафтів.

За словами організаторів, для проведення «АртПоля» садибу Казимира Мсциховського обрали не випадково. Адже це унікальний архітектурний комплекс ХІХ сторіччя, який охоплює церкву св. Олександра Невського, побудовану за проектом Лева Руднева, садок, що з 1972 року є пам’яткою садово-паркового мистецтва, фамільне обійстя авторства Сергія Гингера, збудоване у 1840 році, потребує від візитерів обачності, виваженості та обережності.

Ще одним стимулом обрати саме цю локацію стала історія садиби. У поміщицькому будинку за часів революції створили дім сиріт, потім будинок відпочинку, після ВВВ тут відкрили тубдиспансер, а ще пізніше – наркологічний санаторій. За часів перебудови в садибу прийшла пустка, мародери, безпритульні. Але торік з’явилися ентузіасти, які вирішили змінити старовинний запустілий простір, зберегти те, що залишилось (облицьовані турецькими кахлями та ерзацами комини, коштовний паркет, ліпнину) і вдихнути у садибу нове життя.

Щоб зробити фестиваль максимально цікавим, організатори створили широку локацію, рознесену між трьома максимально віддаленими географічними точками садиби, та запросили гостей не тільки з різних куточків України, а й з різних країн світу. Усі три зони будуть представлені у вигляді креативних лабораторій, де втілюватимуться унікальні проекти.

У рамках «АртПоля» також відбудуться ексклюзивні перформанси від творчих команд з усієї країни. В них візьмуть участь Сергій Жадан, Олена Костюк, Марк Токар, Ольга Михайлюк та інші. Спеціальним гостем заходу стане Василь Голобородько.

Партнерами проекту виступають Польський інститут у Києві та Австрійський культурний форум.

За матеріалами day.kiev.ua

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу