У рамках 67-го кінофестивалю в Каннах, що відбудеться з 14 по 25 травня, в програмі «Спеціальний показ» гостям продемонструють документальну стрічку українського режисера Сергія Лозниці «Майдан». Про це стало відомо від програмного директора заходу Тьєеррі Фремо.

Стрічку про Революцію Гідності Лозниця відзняв за лютий – березень нинішнього року. Зйомки проходили на Майдані Незалежності в Києві, а головним героєм стрічки став народ.

Лозниця виїхав на Майдан одразу ж після грудневих сутичок. Не маючи підтримки спонсорів чи іншого фінансування, він просто взяв камеру, знайшов звукооператора і рушив до столиці. Метою подорожі було зафільмувати все, що відбувається в самому серці України.

За словами режисера, вони потрапили на головну площу країни в найромантичніший момент: перед католицьким Різдвом настрої змінювалися від тривожного очікування до полегшення від звістки про те, що атаки не буде. А далі Майдан зажив карнавально-святковим життям.

Лозницю глибоко вразила ця «держава в державі» розміром 2х2 квадратні кілометри і населенням, кількість якого коливалася від кількох тисяч до мільйону осіб.

«Це ж як треба допекти своєму народу, щоб сто тисяч жителів, громадян країни, які вдень працювали, прийшли стояти вночі, протестувати та заявляти, що вони не бояться цієї влади!”, – прокоментував Лозниця ніч напередодні штурму.

Основний акцент при зйомці фільму митець зробив на людях. Його цікавили всі ті, хто прибув у столицю з усіх куточків України. Лозниця відзначив фантастичну здатність до самоорганізації, підтримку й силу духу. Саме ці риси молодої української нації він і спробував висвітлити в своєму фільмі. 

Нагадаємо, до творчого доробку Сергія Лозниці входить 12 документальних робіт (три повнометражні стрічки та дев’ять фільмів короткого метра), а також дві повнометражні ігрові художні картини. Останні були представлені на основній програмі Каннського кінофестивалю, де змагались за гран-прі.

За матеріалами ЗМІ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу