На початку квітня на провінційному шосе в Нідерландах обладнано так звану дорогу з підсвіткою.

Автор дизайну – художник і новатор Даан Русґард – виконав свою роботу за допомогою люмінесцентних фарб, які світяться вночі.

За даними розробників, це – відмінна альтернатива для регіонів, де немає звичного освітлення. Вони слугують водіям розпізнавальними знаками, роблять видимою дорожню траєкторію.

“Дороги з підсвіткою – одна з перших ідей для смарт-шосе. Ми розробили такий тип фарби, що заряджається протягом дня і світиться вночі. Це спрацьовує, якщо є достатньо сонячного світла. Якщо фарба недостатньо яскрава, ми можемо за допомогою електроенергії трохи її “підживити”. Для цього ми використовуємо сонячну батарею, аби бути енергетично нейтральними. Це функціонально, але й, на мою думку, дуже поетично”, – каже Даан Русґард.

Русґард має ще одну ідею стосовно майбутнього смарт-доріг: інтерактивні фари, які загоряються, коли наближається інший автомобіль, і тьмянішають, коли на дорозі відсутній рух:
“Ми розробляємо дороги, здатні заряджати електромобілі під час руху. Ми розробляємо фарби, які спалахують, коли дорога стає слизькою. Це так звані “динамічні фарби”, які з‘являються за необхідності й зникають, коли потреби в них немає”.

На сьогодні це так званий пілотний проект: йдеться про дві 500-метрові секції дороги.

Його мета: зробити дороги безпечнішими, а також внести інноваційні зміни до голландського пейзажу за допомогою дизайну, новітніх технологій і нейтрального з енергетичного погляду обладнання.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу