Голландський студент Шон Баклс (Shawn Buckles) продав з аукціону власну «цифрову душу» – повний пакет даних, коли-небудь розміщених ним у Мережі. Вартість лота становила € 350.

До складу «цифрової душі» входить точна адреса його проживання, доступ до медичних записів і персонального календаря з розкладом важливих подій, доступ до всіх скриньок електронної пошти, а також  усі облікові записи Шона в соціальних мережах.

Крім того, студент вклав у цей пакет лог-файли всіх своїх інтернет-листувань у різних месенджерах і чатах, інформацію про споживчі уподобання та навіть історію свого інтернет-браузера.

Особисті дані Шона Баклс придбала компанія The Next Web, що займається публікацією новин про інформаційні технології. Покупець зобов’язався не використовувати ці дані на шкоду продавцю.

Тоді як одні компанії купують дані користувачів, інші в односторонньому порядку наділяють себе правом використовувати інформацію про простих громадян.

Так, корпорація Google оновила правила використання власних сервісів. Відтепер вона наділяє себе повноваженнями сканувати листи користувачів.

За матеріалами  сайту www.imena.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу