Студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка визначили десятку найцінніших книг, які вплинули на формування їхнього світогляду.

Так, на першому місці в рейтингу опинилась книга Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита”. На другому і третьому – книги Еріх Марія Ремарк “Три товариші” і Джорджа Орвелла “1984”.

Також до десятки ввійшли книги Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц”, Девіда Селінджера Джерома “Над прірвою в житі”, Біблія, Джоан Роулінг “Гаррі Поттер”, Рея Бредбері “451 градус за Фаренгейтом” і Федора Достоєвського “Злочин і кара”.

Крім того, у своєму рейтингу студенти згадали “Кобзар” Тараса Шевченка, “Записки українського самашедшого” Ліни Костенко, “Тигролови” Івана Багряного (30 місце), “Чорний Ворон” Василя Шкляра (78 місце), а також “Солодку Дарусю” Марії Матіос (80 місце) й “Україну у вогні” Олександра Довженка (90 місце).

Участь в опитуванні, яке проводила кафедра видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ спільно з Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича, взяли 1350 студентів київських вишів і молодь віком до 25 років, які назвали в анкетах майже 1800 творів різних авторів. У перспективі проект планують розширити до національного масштабу.

За матеріалами tsn.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу