Соціальні мережі впливають на добробут людини, - науковці - jhuiАмериканські вчені дійшли висновку, що використання соцмереж має негативний вплив на добробут людей. За статистикою, кожна четверта людина у світі є користувачем тієї чи іншої соціальної мережі. Тож фахівці в галузі психології, нейрофізіології та інших областей науки мають зрозумілий інтерес до вивчення цього масового явища. Зокрема до дослідження того, як такі інтернет-ресурси впливають на мозок і підсвідомість користувачів.

Дослідження, яке провела команда вчених з університету Мічигану (США), показало: соціальні мережі посилюють відчуття засмученості та суму. Крім того, використання соціальних мереж сприяє зниженню рівня добробуту.

Статистика користувачів соціальних мереж у США свідчить: 65 % юзерів виходять в онлайн 1 раз на добу і відвідують ресурс щодня. Решта 35 % відвідують свою сторінку в соцмережі кілька разів на день.

Щодо часу, який витрачається на соцмережі, то дослідження показало – 7,6 години на місяць. А це, погодьтесь, немало.

Секрет популярності соціальних мереж простий: вони допомагають відволіктися, створюють приємні ілюзії, що дають змогу полегшити відчуття самотності та позбутися дефіциту спілкування. Це підтверджують професійні психологи. Фахівці стверджують, що люди, які відчувають соціальну незахищеність, страждають від різноманітних комплексів або через соціальну деривацію, здебільшого є користувачами таких ресурсів.

Проте нерідко красива картинка, що її створюють соціальні мережі, ламається. І це викликає сильні хвилювання, погіршення настрою і навіть психічні розлади. Крім того, соціальні мережі викликають звикання, що є частою причиною розпорошення уваги і призводить до прогалин у навчанні чи проблем на роботі. А це не тільки не сприяє гарному настрою, а й погіршує рівень самооцінки індивіда і, відповідно, якість його життя.

За матеріалами: cikavosti.com

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *