Щороку на третій день Великодня поблизу урочища Гурби, що в Здолбунівському районі українці вшановують героїв бою під Гурбами – однієї з наймасштабніших битв українських повстанців із військами НКВС, що відбувалася 21-25 квітня 1944 року. Цьогорічне відзначення Гурбенського бою є особливим – минуло 70 років  від того трагічного моменту в українській історії. Цього дня приєднались до вшанування і працівники управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації. 

За словами істориків, битва охопила частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини і Кременецького та Шумського районів Тернопільщини. Закінчилась тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Кількість загиблих військових і цивільних осіб остаточно не встановлена.

У пам’ять про битву під Гурбами на Рівненщині між загонами УПА та відділами НКВС сучасні військово-історичні клуби  провели  реконструкцію цих подій. Священнослужителі краю здійснили молебень, вшанувавши жертв бою під Гурбами. Також відбувся концерт-реквієм, присвячений цим подіям.

Управління освіти і науки Рівненської ОДА 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу