Днями відбулося чергове засідання вченої ради Національного університету “Львівська політехніка”. “Іменником” цього разу був колектив Інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму імені В. Чорновола. Вперше наймолодший колектив університету звітував про свій стан і перспективи розвитку. Доповідав із цього питання очільник структурного підрозділу професор Олександр Мороз.

Промовець нагадав, що інститут створений два роки тому на базі колишнього Інституту новітніх технологій та управління імені В. Чорновола, а також кафедри екології та охорони навколишнього середовища Інституту хімії та хімічних технологій. За короткий час створено 5 кафедр, відкрито лабораторію відновлювальних джерел енергії. Викладацьку та наукову роботу проводять 11 докторів наук і понад 40 кандидатів наук та доцентів. Середній вік викладачів – трохи більше 43 років.

Наукова діяльність викладачів інституту зосереджена на створенні екологічних приладів для моніторингу довкілля та оцінювання динаміки змін екосистем, розроблення методів і засобів очищення питної води, водних стоків, оцінювання якості води, токсикогенних забруднень важкими металами та їх солями в західних регіонах України. Проводяться також ґрунтовні наукові дослідження з вдосконалення наявних і створення нових екологічно безпечних технологій і устаткування, дослідження та впровадження сучасних методів очищення газових викидів, рідких стоків, переробки й утилізації твердих відходів.

Ректор “Львівської політехніки” професор Юрій Бобало зазначив, що колектив інституту успішно здолав найважчий період свого становлення, переходу на нові напрями підготовки та спеціальності і нині є самодостатнім навчально-науковим підрозділом, який уже міцно став на ноги.

Проректор із науково-педагогічної роботи університету професор Дмитро Федасюк доповідав про стан і перспективи розвитку телекомунікаційної інфраструктури “Львівської політехніки”. Промовець, зокрема, зазначив, що швидкий розвиток інформатизації університету, зростання обсягів інформації, яка опрацьовується, передається і зберігається на серверах, збільшення внутрішнього і зовнішнього трафіку її передавання потребують постійного розширення, вдосконалення й оновлення телекомунікаційної інфраструктури.

В університеті нині активно розбудовується оптична мережа, що складається з понад 9700 стаціонарних точок доступу і 24 безпровідних Wi-Fi. Для забезпечення надійності та якості надання послуг за останній рік було створено систему моніторингу телекомунікаційної мережі, що дає змогу в режимі реального часу відстежувати працездатність усіх мережевих пристроїв та інформаційних потоків між ними.

Значну частину свого виступу професор Дмитро Федасюк присвятив інформатизації гуртожитків студмістечка. Тут зараз налічується 4,5 тисячі комп’ютерних розеток. Студенти матимуть змогу вільно, швидко і безперешкодно користуватися інтернетом, всіма навчальними ресурсами, зокрема, бібліотеки. Зростає кількість студентів, які, маючи мобільні пристрої — ноутбуки, планшети тощо, — отримують доступ до бездротового зв’язку Wi-Fi. Університет будує розширену зону Wi-Fi, хоча це доволі вартісний ресурс.

Серед перспективних завдань доповідач виокремив впровадження IP-телефонії. Це дасть можливість встановити тимчасові телефони в комп’ютеризованих приміщеннях, телефонізувати віддалені підрозділи університету при економії коштів на зв’язок. Промовець звернувся з проханням до керівників підрозділів планувати річні потреби з розвитку телекомунікаційних мереж та інформаційних сервісів і щороку до 30 листопада подавати пропозиції з модернізації та розвитку мережі на наступний рік для внесення в план роботи НТЦМТ.

Ректор університету Юрій Бобало, підбиваючи підсумки засідання вченої ради, наголосив, що нинішній рівень телекомунікаційної інфраструктури “Львівської політехніки” не поступається провідним університетам країни. Водночас 73 % серверного обладнання мають термін експлуатації від 7 до 11 років і потребують термінової заміни. Але провадження цієї роботи сповільнюється не лише обмеженим фінансуванням, а й перепонами, які чинить Держказначейство, блокуючи зароблені університетом кошти.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу