На ринках ЄС з'явились нові можливості для бізнесу - IMG 9098Учора, 23 квітня, в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» за ініціативи Міжнародного бізнес-центру відбувся практичний семінар «Нові можливості для вітчизняного бізнесу на ринках ЄС». Метою заходу було ознайомлення представників малого та середнього бізнесу з можливостями та особливостями виходу на ринки Євросоюзу, що виникають у зв’язку з відміною ЄС із 23 квітня 2014 митних зборів для українських експортерів. Подія викликала інтерес у понад ста представників бізнесу, а також у студентів і викладачів університету, які взяли в ній участь.

У рамках доповідей і виступів присутні експерти обговорили питання, що стосуються юридичних аспектів і процедур перетину українськими товарами кордонів ЄС; організації міжнародних перевезень; особливостей міжнародних банківських платежів і розрахунків; пошуку зарубіжних партнерів, форматів взаємодії, налагодження контактів із зарубіжними партнерами, а також стандартів сертифікації продукції в ЄС.

Зокрема, було зазначено, що Україна завжди мала високий потенціал врожайності, тому для неї зростають перспективи одержання іноземних інвестицій в агропромисловий сектор, зокрема якщо цьому сприятиме зовнішньополітичний курс розвитку. Останнім часом суттєві зміни помітні і в сфері транспорту та логістики. Крім збільшення обсягів експортованих товарів загалом, експерти відзначили спрощення процедури перетину кордону та зниження термінів проходження вантажів через митницю.

На ринках ЄС з'явились нові можливості для бізнесу - IMG 9110Встановлюючи контакти з зарубіжними партнерами, українські компанії особливо гостро відчувають проблеми міжкультурних комунікацій та етики ведення переговорів. З особливою ретельністю треба підходити до питань, пов’язаних із діловодством, оформленням документів, і приділяти увагу навіть найменшим деталям.

«Підсумком семінару стала вичерпна відповідь від професіоналів на запитання: що треба робити українським підприємцям, щоб вийти на європейський ринок, і які партнерські організації здатні їм у цьому допомогти. Ми спробували отримати зворотній зв’язок від бізнесу з цих питань і сподіваємося ознайомити з отриманими результатами якнайширше коло зацікавлених осіб. Також плануємо підготувати відповідні пропозиції для Міністерства економічного розвитку і торгівлі України», – відзначили координатори проекту доценти кафедри фінансів НТУ «ХПІ» Т.В.Данько і Є.В.Решетняк.

Прес-служба НТУ “ХПІ”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *