Ми, ректори вищих навчальних закладів Харківщини, від імені багатотисячних викладацьких і студентських колективів висловлюємо глибоку занепокоєність із приводу подій, що відбуваються сьогодні в Україні.

Сьогодні, як ніколи за роки незалежності України, ми відчуваємо необхідність єднання, виважених рішень кожної гілки влади, всіх громадян.

Ми засуджуємо будь-які дії, спрямовані на розкол держави. Закликаємо українську й світову спільноту підтримати прагнення України зберегти єдність, продовжити її поступ як незалежної, вільної, демократичної країни, не допустити військового протистояння, що може призвести до повторення гірких уроків світових воєн і міжнаціональних конфліктів, до втрати найціннішого – людського життя.

Ми говоримо різними мовами, можемо сповідувати різні релігії, мати відмінні політичні погляди і переконання, культурні традиції. Але ми єдині нашим майбутнім, нашою спільною мрією – жити на своїй землі, у вільній країні, в мирі та злагоді між собою і з цілим світом – і близьким, і далеким.

Ми відкриті до діалогу з усіма, окрім тих, хто пропагує ворожнечу і насилля. Тільки взаємна повага та бажання порозумітися, бути почутим є шляхом подолання конфліктів.

Ми закликаємо кожного громадянина України, кожного, хто бажає спокою і миру навколо себе та у своїй душі, взяти участь у мирному та відкритому діалозі задля вирішення конфліктів, які точаться сьогодні в соціально-політичному середовищі. Тільки прагнення кожного з нас не стояти осторонь і не бути байдужим до долі країни може бути запорукою єднання народу.

Дорогі співвітчизники! Єднаймося у любові до рідної землі! Не допустімо розколу країни, збережімо мир і спокій у нашій домівці!

Закликаємо студентів і викладачів, науковців і політиків, діячів культури і мистецтва, представників бізнесу та широкої громадськості, наших іноземних партнерів і сусідів до поєднання зусиль заради мирного вирішення ситуації, що склалася в країні та довкола неї. Сьогодні, як ніколи в минулому, ми відповідальні за нашу Вітчизну, за нашу державу, за мир, за наших дітей. І заради цього ми маємо бути єдині. Іншого вибору просто не існує!

Рада ректорів ВНЗ III-IV рівнів акредитації Харківської області

Ухвалено одноголосно на засіданні 18.04.2014 р.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу