Нанотехнології рослин забезпечать екологічно чисте майбутнє, - дослідники - fdhРослини вже давно довели свою універсальність. Починаючи з очищення повітря і продукування кисню та закінчуючи використанням у багатьох галузях промисловості та сферах повсякденного життя, вони – еталон багатофункціональності та користі. А сьогодні вони можуть стати пропускним квитком для людства в світле майбуття.

Рослинний світ є унікальним зразком самовідновлення, пристосування, автономного виробництва хімічних речовин і енергії, розподілу поживних речовин тощо. І завдяки цьому вони – взірець і натхнення для технологів і вчених.

Група фахівців з університету штату Массачусетс вирішила використати шанс і здійснити науковий прорив, зробивши екологію майбутнього більш сприятливою шляхом поєднання нанотехнологій і рослин.

Спершу вони провели апгрейд хлоропластів – особливих структур, що відповідають за процес фотосинтезу. Після заміни природних елементів на вуглецеві нанотрубки, значно зріс спектр прийому світлових хвиль, а поглинання світла листям збільшилося аж на 30 %. У результаті це дало збільшення біологічної енергії для переробки речовин, росту і нормальної життєдіяльності рослини. А також виділення кисню.

Наступним кроком стало виживлення в листя екологічно чутливих нанотрубок, за допомогою яких можна визначити чистоту довкілля. Так, сяяння листя в інфрачервоному опроміненні свідчить про те, що довколишнє повітря чисте.

Позитивні результати експериментальної роботи дають людству надію на екологічно чисте майбутнє. Адже з прогресом технологій  можна створити всі умови для того, щоб рослини не лише не потерпали, а й рятували світ від екологічних катастроф.

За матеріалами: cikavosti.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *