Гаджетоманія ставить під загрозу здоров'я - 3 2Медики по всьому світу б’ють на сполох: за їхніми словами, діти, підлітки та молодь стали жертвою нової хвороби, виникнення якої пов’язують із активним користуванням сучасними гаджетами. На думку вчених, використання технічних ноу-хау загрожує молодим людям серйозними порушеннями постави.

Статистичні дані невблаганні: сьогодні фахівцям відомі тисячі історій, коли робота за комп’ютером, гра на смартфоні чи перегляд серіалу на «таблетці» призвели до незворотних викривлень хребта.

Наприклад, британський підліток, який проводив за комп’ютером понад чотири години на день, відростив собі великого горба. При цьому батьки стверджують, що постава в дитини завжди була ідеальною. Та під час сидіння за ПК хлопець сутулився, прихиляючи голову та підіймаючи лопатки догори.

За словами вчених, такі випадки не поодинокі. І чим далі, тим більше юнаків і дівчат приходять до спеціалістів із подібною проблемою.

Основною складністю у виправленні спини є той факт, що з віком кістки тверднуть. Це ускладнює корекцію. А від самого пацієнта лікування вимагає терплячості, наполегливості, сили волі та багато часу для різноманітних вправ, профілактичного масажу тощо. Проте навіть найбільш кропітка робота над проблемою не завжди може дати позитивний результат. І тоді єдиним виходом є дорога операція, коли в хребет вставляють корекційний штифт.

З огляду на масштаби катастрофи, ортопеди одностайно наполягають на обмеженні часу, який дитина може проводити за комп’ютером або іншим гаджетом, а також привчити її стежити за поставою.

За матеріалами: Цікавості

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *