У Національному університеті «Острозька академія» 28 квітня відбулася зустріч студентів і викладачів із віце-прем’єр-міністром України Олександром Сичем. В Острозькій академії політик побував уперше.

У рамках свого туру Рівненщиною Олександр Сич передусім приїхав до Острога, щоб поспілкуватися зі студентами першого вищого навчального закладу в Східній Європі, а також відвідати місто, де друкували Острозьку Біблія, де виховувалася еліта української нації.

Олександр Сич розмовляв із студентами Острозької академії про законодавство в освітній сфері, відзначення визначних історичних дат, принципи патріотичного виховання молоді, роль самоосвіти у формуванні особистості.

«Мені часто кажуть, що зараз не час думати про книжки і гуманітарну сферу загалом, адже в країні триває війна. Утім, нам треба продовжувати виховувати нашу молодь, – зауважив Олександр Сич. – Наші сусіди ведуть з нами не тільки збройну війну, а й інформаційну: на сучасному книжковому ринку переважає не просто російськомовна продукція, а продукція з антиморальним, антиукраїнським змістом. Що казати, коли не в Донецьку, Луганську, Харкові, а у Львові, Івано-Франківську серед маси російськомовних газет можна побачити одну українську? На радіо 5 % української пісні, на телебаченні — 70 % російськомовного продукту з російськими героями, міфами, цінностями. Тому зараз нам треба сформувати потужний інформаційний щит, щоб захистити українську культуру, економіку, релігійні цінності тощо».

Студенти та викладачі Острозької академії виступили з ініціативою відзначити 500-річчя перемоги війська під проводом Костянтина Івановича Острозького над московітами, що іменується в історії як битва під Оршею. Адже у контексті сьогоднішніх подій в Україні ця перемога актуалізується по-особливому і може слугувати своєрідним прикладом патріотизму, надихати українських воїнів на перемогу.

Олександр Сич запевнив, що ця ідея обов’язково підтримуватиметься на державному рівні. За його словами, в умовах суворої економії розраховувати на широке відзначення цієї дати не варто, однак буде докладено максимум зусиль задля поінформованості громадськості та згадки про цю подію на всеукраїнському рівні.

Також політик наголосив на тому, що сьогодні Україні необхідні дуже зважені підходи до мовного законодавства, коли українська мова повинна бути апріорі єдиною державною мовою, державотворчим та інтегруючим чинником.

Острозьку академію Олександр Сич порівняв із міні-моделлю Іллінойського університету і пообіцяв знову приїхати в ВНЗ для того, щоб прочитати курс лекцій з актуальних проблем історії України.

За інформацією Національного університету «Острозька академія»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу