Дитяче щастя не залежить від типу родини, - учені - 3762558 f2651918Діти можуть бути однаково щасливі як із двома біологічними батьками, так і з прийомними або навіть з одним із них – це з’ясували британські вчені. У доволі масштабному дослідженні соціологи проаналізували дані дослідження Millennium Cohort Study 2008 року, в якому брали участь 12 тис. 877 дітей, і не виявили суттєвої різниці між щастям у різних сімейних умовах.

У дослідженні брали участь діти, які жили з обома біологічними батьками, з біологічним батьком і мачухою або вітчимом, з одним із біологічних батьків. Із них 64 % зазначили, що вони щасливі іноді або ніколи і 36 % сказали, що вони щасливі завжди. Навіть із урахуванням такого чинника, як соціальний статус батьків, що впливав на тип сім’ї, результати також не показали значної різниці у відчутті дітьми щастя.

Як зазначає керівник дослідження, доктор Дженні Шонфро, стосунки з батьками та старшими дітьми були тісно пов’язані з тим, наскільки щасливими були семирічні діти. Також було виявлено зв’язок між постійним відчуттям щастя та взаєминами з братами й сестрами і знущаннями в школі.

Дослідники зазначають, що вони виявили подібний результат і при аналізуванні іншої бази даних 2679 дітей у віці від 11 до 15 років, які проживають на території Великобританії: не було виявлено суттєвої різниці в якості життя дітей усіх трьох типів сімей при вивченні ефекту типу родини окремо.

За матеріалами: Росбалт

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *