У зв’язку з поширенням неправдивої інформації щодо планів Міністерства освіти і науки України «насильницького» переведення всіх навчальних закладів на українську мову навчання інформуємо, що такі заходи не планувалися й не плануються.

Міністерство у своїй роботі керується ст. 14 Закону України «Про освіту», згідно з якою розвиток мережі навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також ст. 20 Закону України «Про засади державної мовної політики», якою гарантується вільний вибір мови навчання громадянами України. 

Громадянам України гарантується право отримання освіти державною мовою або мовами національних меншин. Це право забезпечується через мережу дошкільних дитячих установ, загальних середніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих державних і комунальних навчальних закладів з українською або іншими мовами навчання, що створюється відповідно до потреб громадян згідно із законодавством України про освіту.

В Україні забезпечено додержання норм статті 10 Конституції України, статті 20 Закону України «Про засади державної мовної політики» щодо всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, у тому числі в освіті, та вільного розвитку, використання і захисту російської та інших мов національних меншин України.

Нині в Україні функціонують 19 294 загальноосвітні навчальні заклади, з них з українською мовою навчання – 16 045; російською – 1 275; румунською – 81; угорською – 67; кримськотатарською – 15; молдовською – 5; польською – 5.

За словами міністра освіти і науки Сергія Квіта, держава повинна підтримувати як загальноосвітні навчальні заклади з українською мовою навчання, так і школи з викладанням мовами національних меншин.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу