Бюджетна програма з навчання студентів і аспірантів, а також стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах і наукових установах реалізується з квітня 2011 р. Зокрема, в поточному 2013/2014 навчальному році за результатами конкурсного відбору скеровано 305 осіб із 44 українських вищих навчальних закладів: 138 студентів, 75 аспірантів і 92 наукові та науково-педагогічні працівники. Про це повідомляє офіційний сайт МОНУ.

Для фінансування їх навчання чи стажування в Державному бюджеті України передбачено майже 25 млн грн, із яких 16,7 млн грн надійшло до вищих навчальних закладів ще в першому семестрі 2013/2014 навчального року, в другому семестрі передбачено 8,2 млн грн, із них 4 млн грн теж уже надійшло до вищих навчальних закладів. Помісячним розписом фінансування передбачено, що фінансування за цією бюджетною програмою в повному обсязі буде здійснено до завершення поточного навчального року. Зокрема, за попередньою інформацією Державної казначейської служби України: в квітні 2014 р. – 4 млн грн, та 0,2 млн грн – у червні 2014 р.

Щодо додаткового виділення коштів із Державного бюджету для учасників зазначеної бюджетної програми, то сьогодні така можливість відсутня, оскільки, відповідно до змін, внесених Верховною Радою України в березні 2014 р. до Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік», кошти на реалізацію зазначеної бюджетної програми не передбачені.

Водночас, згідно з пунктом 18 Положення про навчання, стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах і наукових установах за кордоном, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 411, вищі навчальні заклади та наукові установи можуть здійснювати фінансування витрат, пов’язаних із навчанням та стажуванням, за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “25 мільйонів гривень – на навчання за кордоном”
  1. НУ «Львівська політехніка» разом з Словацьким університетом сільського господарства у м. Нітра (Словацька Республіка) оголошують про набір абітурієнтів на навчання по програмі подвійних дипломів. Випускники отримують державні дипломи українського та європейського зразка.

    Навчання буде проводитись і в НУ «Львівська політехніка», і в Словацькому університеті сільського господарства у м. Нітра*.
    Навчання забезпечують викладачі провідних університетів Європи та США за підтримки успішних підприємців.

    Навчання на безоплатній основі.
    http://www.afm.lviv.ua/podvijnyj-dyplom/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *