Бюджетна програма з навчання студентів і аспірантів, а також стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах і наукових установах реалізується з квітня 2011 р. Зокрема, в поточному 2013/2014 навчальному році за результатами конкурсного відбору скеровано 305 осіб із 44 українських вищих навчальних закладів: 138 студентів, 75 аспірантів і 92 наукові та науково-педагогічні працівники. Про це повідомляє офіційний сайт МОНУ.

Для фінансування їх навчання чи стажування в Державному бюджеті України передбачено майже 25 млн грн, із яких 16,7 млн грн надійшло до вищих навчальних закладів ще в першому семестрі 2013/2014 навчального року, в другому семестрі передбачено 8,2 млн грн, із них 4 млн грн теж уже надійшло до вищих навчальних закладів. Помісячним розписом фінансування передбачено, що фінансування за цією бюджетною програмою в повному обсязі буде здійснено до завершення поточного навчального року. Зокрема, за попередньою інформацією Державної казначейської служби України: в квітні 2014 р. – 4 млн грн, та 0,2 млн грн – у червні 2014 р.

Щодо додаткового виділення коштів із Державного бюджету для учасників зазначеної бюджетної програми, то сьогодні така можливість відсутня, оскільки, відповідно до змін, внесених Верховною Радою України в березні 2014 р. до Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік», кошти на реалізацію зазначеної бюджетної програми не передбачені.

Водночас, згідно з пунктом 18 Положення про навчання, стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах і наукових установах за кордоном, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 411, вищі навчальні заклади та наукові установи можуть здійснювати фінансування витрат, пов’язаних із навчанням та стажуванням, за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.