Після ухвалення Верховною Радою України нового закону “Про вищу освіту” нострифікацію (визнання) отриманих за кордоном дипломів і наукових ступенів проводитимуть вчені ради вищих навчальних закладів, зацікавлених у співпраці з таким спеціалістом.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки Лілія Гриневич на зустрічі з керівниками вишів та студентством, що проходила в Чернігівському національному технологічному університеті, передає кореспондент Укрінформу.

“Нострифікація отриманих за кордоном дипломів та наукових ступенів буде проводитись безпосередньо вченою радою вищого навчального закладу, який запрошує до себе таку людину на роботу чи навчання”, – сказала очільниця Комітету.

За її словами, визнанням іноземних дипломів зараз займається департамент Міністерства освіти і науки України. «Там ця процедура настільки забюрократизована, що може тривати й півроку. Відтак, залучення іноземних фахівців до роботи в українських вишах є дуже проблематичним», – сказала Гриневич. Вчені ради ВНЗ, вважає голова Комітету, здатні самі розібратися в освітніх рівнях і наукових званнях та визнати або не визнати той чи інший документ.

Гриневич вважає, що законопроект “Про вищу освіту”, ухвалений в парламенті у першому читанні, має зняти “будь-які бюрократичні бар’єри для інтеграції української вищої освіти в європейський освітній простір”.

Голова Комітету висловила сподівання, що друге читання і ухвалення цього законопроекту відбудеться у Верховній Раді на початку літа.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу