Як навчити дитину вимовляти літеру "р" - jghk1Чи увійдуть до загального вжитку дитини звуки «р» і «л» самі собою, а чи їм варто допомогти? Треба звертатися до логопеда по допомогу чи можна почекати? З’ясуймо разом!

У логопедії вважається, що вже до 5 років дитина здатна всі звуки вимовляти чітко, активно використовувати їх, не змішуючи з іншими звуками. Тому, якщо у вас все відбувається не так, тоді  візит до спеціаліста краще не відкладати, бо спотворена вимова стає стійкою і з часом виправити її буде складніше.

Проблеми з вимовою звуку «р» можуть бути різні. Ось кілька із них:

– укорочена вуздечка;

– горлова, французька вимова;

– заміна іншим звуком;

– пропуск звука.

Як проходять заняття з логопедом? Лікар покаже вам і дитині комплекс вправ, необхідних саме вашому малюку: є вправи для розтягування вуздечки, якщо її необхідно розтягнути, для посилення потужності видиху, зміцнення м’язів язика, що утримують його в положенні піднебіння, механічне викликання вібрації язика пальчиком або голосові вправи, об’єднані з рухами язика.

Завдання вправ для «р» – розвивати рухливість кінчика язика. Наприклад, рухати ним вперед-назад по верхній губі, по піднебінню, вдаряти в нього зі звуком «ддд», вистрілювати по піднебінню з ударом і рухом вперед. Ці та інші вправи повинні виконуватися з відкритим ротом, з усмішкою й обов’язково на видиху.

Заняття із логопедом повинні бути регулярними, хоч би 2 рази на тиждень. Удома ж треба повторювати вправи кожен день, за можливості і 2-3 рази по 10-15 хвилин.

Якщо ж ви не маєте можливості відвідувати логопеда, спробуйте скористатися послугами логопедів у Sкуре.

 За матеріалами: Лиза. Мой ребенок

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *